m

 Szkoła Podstawowa im. Stanisława Moniuszki w Bąkowicach

MEN       WOM      Kuratorium       WODIiP       CKE       OKE Wrocław       Gmina Świerczów       WSzPWN       WSiP       Polska

 

  Strona główna

  Aktualności

  Informacje o szkole

  Historia szkoły

  Pracownicy

  Dokumenty szkolne

  Przyjaciele szkoły

  Dla rodziców

  Dla ucznia

  Plan zajęć

  Galeria

 

     Napisz do nas

 

Wyprawa w Góry Opawskie – „Rosenau – Zaginione miasto”

Wycieczki szkolne: uczą, bawią, integrują, pozwalają przeżyć niezapomniane chwile i poznać piękno naszej ojczyzny. Uczniowie klasy VI, ich rodzice i wychowawczyni już we wrześniu postanowili, że pod koniec tego roku szkolnego wybiorą się na wspólną, kilkudniową wycieczkę. Dodatkowo postanowiliśmy systematycznie oszczędzać w SKO, aby rozłożyć koszty tej imprezy.

 

Udało się nam zaoszczędzić na dwudniowy wyjazd do Pokrzywnej. W czerwcowy poranek wyruszyliśmy autobusem ze Świerczowa na poszukiwanie przygody. Potem przesiadka w Opolu i już… zwiedziliśmy Interaktywny Park Rozrywki i Edukacji „Zaginione Miasto Rosenau”. Zaliczyliśmy „Park Żywiołów”, interaktywny „Ogród Wody”, kino 7D, „Jaskinię dzikich zwierząt”, „Straszną sztolnię” z wirującym domkiem, z przewodnikiem wyszliśmy na spotkanie z groźnym potworem. Uzupełnieniem wielu niezapomnianych wrażeń były zabawy na karuzeli, zjeżdżalniach i dmuchanym zamku. Potem była smaczna obiadokolacja i spacer po okolicy – szczególnie spodobała się nam Łowisko na Wyspie pod Kopą Biskupią z mini zoo oraz siłownia na powietrzu.

Następnego dnia po obfitym śniadaniu udaliśmy się z przewodnikiem na wyprawę ścieżką dydaktyczną.  Trasa wiodła z Pokrzywnej przez wzniesienie Olszak do starego kamieniołomu "Żabie Oczko" i dalej północną krawędzią malowniczego przełomu Złotego Potoku przez odsłonięcia skalne "Karolinki" do Jarnołtówka. Po powrocie obiad, wyprawa na lody i niestety musieliśmy już wracać.

Dwudniowa wycieczka klasowa okazała się „pozytywnie zaliczonym sprawdzianem” – samodzielności i odpowiedzialności. Okazało się, że dzieci umieją wspaniale ze sobą się bawić, uczyć, spędzać pożytecznie i przyjemnie czas.

 Aneta Garkut

wstecz